Strona głównaMyOfertaAktualnościButikBlogGaleriaKontaktpoczta
Blog
Daria


Dorota


Iza


Magda


Iza
2017 - 09 - 04
Plazma, czyli czwarty stan skupienia.
Dziś na blogu będzie naukowo, a to za sprawą nowego zabiegu, który będzie dostępny już od września w salonie. Mowa tu o zabiegu przy użyciu plazmy. Ale po kolei . Zacznę od definicji, która wyjaśni Ci trudne słowo sublimacja ( pojawi się ono w tekście, więc uważam za stosowne wyjaśnić to) w tym pomogła mi Wikipedia : „ Sublimacja – przemiana fazowa bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Zjawisko odwrotne do sublimacji to resublimacja."
Napisałam na początku , że będzie naukowo!!!
Przejdźmy dalej:
Z podręczników do fizyki i chemii wiemy, że w naturze istnieją trzy stany skupienia: ciecz, gaz, materia stała. Plazma jest czwartym takim stanem. Choć formą najbardziej przypomina gaz, jest zjonizowaną materią, w której, w efekcie wyładowań elektrycznych, wzbudzone zostały cząsteczki naładowane ujemnie i dodatnio, a także cząsteczki neutralne. Plazma istnieje w naturze, choć w bardzo różnych formach. Ponad 99 proc. materii Wszechświata to właśnie plazma – gwiazdy są przykładem plazmy gorącej, a przestrzeń między nimi to plazma zimna.
( Jolu dziękuję za piękne zdjęcie, prawda, że ładne ?? )

Na Ziemi w naturalnej postaci można ją zaobserwować w trakcie burzy z piorunami. Podczas uderzenia piorun wyzwala olbrzymią energię, która wytwarza kanał plazmowy – materię mającą temperaturę nawet 30 tysięcy stopni Celsjusza. W czasie takiego burzowego wyładowania powstaje zjawisko zwane łukiem elektrycznym, które tworzy się między punktem wyładowania, a powierzchnią Ziemi. Niewielka część energii, jaka wówczas powstaje, składa się na grzmoty i błyskawice – reszta to gorąca plazma, zazwyczaj niewidoczna gołym okiem, ale możliwa do zaobserwowania dzięki specjalistycznym urządzeniom.


Te wszystkie mądrości przedstawiłam, aby Ci wyjaśnić co to jest plazma i gdzie jej szukać.

A teraz przejdę do wykorzystania plazmy w zabiegach z kosmetologii estetycznej.
Na co pomaga plazma?
W kosmetologii estetycznej plazma ma kilka cennych zastosowań. Zabiegiem, który daje najlepsze rezultaty, jest blefaroplastyka, czyli korekcja powiek (górnych i dolnych). Nadmiar skóry w tej okolicy to jeden z największych urodowych problemów wieku dojrzałego. Gdy jest jej za dużo, i na skutek grawitacji czy utraty elastyczności opada, tworzy nieestetyczne „mopsiki”. Można je wyciąć, albo skorygować z pomocą zabiegów plazmowych.
Ta metoda pozwala także skorygować nadmiar skóry wokół uszu, zmarszczki palacza czy zmarszczki na szyi, ale zabieg wskazany jest również w innych przypadkach: usuwaniu włókniaków, znamion, brodawek, plam soczewicowych, teleangiektazji, leczeniu trądziku. Jednym ze wskazań są także rozstępy po ciąży.


Jak wygląda zabieg z użyciem Plazmy ?
Pomiędzy końcówką urządzenia i skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi oraz jonizacji gazów zawartych w powietrzu, tworzy się mikrowiązka plazmy, która w kontrolowany sposób pozwala na sublimację ( przydała się definicja, no nie ?! Już wiesz co oznacza to trudne słowo) naskórka przy jednoczesnym obkurczaniu skóry w miejscu jej działania.

Przeciwwskazania do zabiegów plazmowych
Istnieje kilka przypadków, kiedy takie zabiegi są niedozwolone. To przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, a także choroby autoimmunologiczne. Zabieg trzeba odłożyć, jeśli w miejscu, jakie ma być mu poddane, toczy się jakiś stan zapalny, a także w przypadku schorzeń skóry (np. opryszczki czy grzybicy).

Na koniec kilka pytań i odpowiedzi, które mogą paść przed wykonaniem zabiegu, oto one:

Jak długo utrzymuje się efekt ?
Minimum 2 lata, ale jest to bardzo indywidualne również zależne od kliku czynników czyli od tego jaki styl życia prowadzimy (sen,odżywianie,picie wody), jak pielęgnujemy skórę.

Jak długo regeneruje się skóra ?
Skóra po zabiegu jest pielęgnowana specjalnym kremem do regeneracji, który przyspiesza proces gojenia, który trwa ok 7 dni .

Czy po zabiegu jest obrzęk?
Obrzęk występuje bezpośrednio po zabiegu , może utrzymywać się maksymalnie do 2-3 dni , ale zazwyczaj to jest doba.

Ile należy wykonać zabiegów?
Standardowo zaleca się 3 zabiegi w odstępie 1-1,5 miesiąca , jest to bardzo indywidualne .

I najważniejsze pytanie :
Cena zabiegu? To kwota: 550 zł

Zapraszam na zabiegi -:)

A na koniec ciekawostki dla Ciebie , poczytaj jeśli chcesz .

Obecna chirurgia plastyczna oferuje wiele metod korekcji opadających powiek. Choć są one skuteczne, to często wiążą się decyzją o zabiegu inwazyjnym charakteryzującym się dłuższym okresem wyłączenia pacjenta z codziennych aktywności. Z tego powodu plazmowa korekcja opadających powiek cieszy się dużym zainteresowaniem.
Badania kliniczne przeprowadzone z udziałem tysiąca pacjentów, u których przeprowadzono plazmową korekcję blefaroptozy- u badanych pacjentów zabieg zastosowano w obrębie nadmiaru skóry w okolicach powiek. Procedura wymagała jedynie znieczulenia miejscowego. Każdy z pacjentów przeszedł trzy sesje zabiegowe, co pozwoliło na całkowite pozbycie się defektu. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że u żadnego z pacjentów nie wystąpiły żadne komplikacje. Bezpośrednio po nim pacjenci zgłaszali jedynie opuchnięcie i zaczerwienienie skóry ustępujące całkowicie po 7-15 dniach, a już na drugi dzień po zabiegu mogli powrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg plazmowy nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze.

w poście umieściłam informację z Wikipedii, oraz korzystałam : (źródło:http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/plazma-zabieg-ktory-odmladza-technologia-plazmowa-w-medycynie-estetycz_44879.html)

2017 - 07 - 07
Tym razem uda się ?! Tak, uda się !!!

Już kilka razy zbierałam się do napisania tego posta, najczęściej „pisałam” go w myślach, choć raz nawet napisałam kilka zdań i miałam dopisać kolejne zdania … i co ??? skasowałam niechcący …
a może tak miało być, bo może tamten tekst był słaby, i los chciał abym raz jeszcze przemyślała co chcę napisać!!!

Bo pierwszy post, który ma otwierać nasz blog salonowy, powinien być … no właśnie jaki: ma być poważny, zabawny, czy też bardziej informacyjny, kosmetyczny (bo to blog na stronie salonu).

Jaki w końcu będzie ….. to się jeszcze okaże.

Zaczynam. Chęć na bloga na stronie www miałam już dawno, ale trudnością było systematyczne pisanie postów i tu w padłam na pomysł, aby pisać bloga wspólnie z klientkami salonu.
Tak, klientki będą razem ze mną pisać posty na salonowego bloga.
Magda uwielbia Hiszpanię i w jej postach będzie dużo, dużo hiszpańskich klimatów.
Dorota jak nikt inny zna się na zdrowiu i to właśnie ona będzie nas oświecać jak dbać o siebie i swoich bliskich.
Daria będzie pisać o między innymi jak planować sobie czas, jak ma się go mało i przy tym nie zwariować, jak zmotywować się do nowych pomysłów...
Ja – Iza zajmę się na bolgu kosmetyką, bo to moja wielka pasja, ale również postaram się pokazać Ci moje hobby – DOM ( więcej w kolejnych postach).
Każda z nas będzie pisać na tematy, które nas inspirują, ciekawią, wzruszają, pasjonują.
Ciekawe czy Ci się spodoba nasz wspólny blog salonowy ??!!

P.S wyszedł mi post informacyjny. I niech tak zostanie. KROPKA


Strona główna | My | Polityka prywatności
SZYBKI KONTAKT:
Salon Piękności Isabell
91 577 81 81