Strona głównaMyOfertaAktualnościButikBlogGaleriaKontaktpoczta
Cennik.
Brwi dowolna metoda 800 zł
Usta z wypełnieniem 850 zł
Kreska w linii rzęs 450 zł, każde dodatkowe pogrubienie 100 zł
Kilka słów o makijażu.
Makijaż permanentny nazywany jest również makijażem trwałym, konturowym, jak i mikropigmentacją. Zabieg makijażu permanentnego zaliczamy do grupy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Podstawowym celem makijażu permanentnego jest podkreślenie naturalnej urody, bądź też korekcja drobnych asymetrii i innych niedoskonałości skóry. Innowacyjne techniki Międzynarodowego Instytutu Makijażu Permanentnego sprawiły, że zabieg ten jest bezpieczny.


Precyzyjnie wykonany makijaż permanentny wygląda naturalnie i estetycznie. Podczas zabiegu makijażu permanentnego dochodzi do implantacji niealergennych barwników pod podstawową warstwę naskórka (głębokość ok. 0.28 mm).

Bardzo ważne jest tu równomierne umieszczenie pigmentu. Dzięki temu mamy gwarancję, że pigment będzie się równomiernie wyłuszczał podczas pierwszych dni po zabiegu. Pigment wprowadzany jest pod skórę za pomocą sterylnych igieł. Efekt zabiegu pigmentacji często uzależniony jest rodzaju skóry pacjenta, reakcji układu autoimmunologicznego oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze ok. 2-4 lat i uzależniony jest od rodzaju barwnika, głębokości jego implantacji, a także indywidualnej pielęgnacji pigmentowanych obszarów. Makijaż permanentny to idealny sposób na zadbany, naturalny wygląd. Przeznaczony jest szczególnie dla osób, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu bądź zmagają się z defektami urody. Zabieg makijażu permanentnego stanowi również świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, ponieważ odpowiednio wykonany makijaż permanentny brwi czy powiek daje efekt liftingu.

Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym, jednakże wykonany przez profesjonalną linergistkę jest zabiegiem bezpiecznym.

Przed przystąpieniem do wykonania takiego zabiegu należy jednak pamiętać o wykluczeniu przeciwwskazań (choroby, rozrusznik serca, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia, nowotwór, ciąża i okres karmienia, opryszczka, leki, epilepsja etc.)
Przeciwwskazania do zabiegu.
Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, upewnij się, że nie występują u Ciebie poniższe przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Infekcje
Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, a także aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie. Na zabieg przychodzimy zdrowe.
Ciąża
Wiele kobiet zastanawia się, czy można wykonać makijaż permanentny w czasie ciąży. Otóż ciąza jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonia zabiegu z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które nie muszą, ale mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu
Okres karmienia piersią
W okresie karmienia piersią nie wykonuje się żadnego makijażu permanentnego, m.in. ze względu na wysoki poziom hormonów, które utrudniają aplikację pigmentu, jak i gojenie. Szczególnym przeciwwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy, który należy zażyć przed makijażem ust. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią. Jesteś mamą maluszka, którego karmisz swoim mlekiem zadbaj w pierwszej kolejności o jego bezpieczeństwo, a zabieg makijażu permanentnego ust przesuń w czasie (2 miesiące po zakończonej laktacji).
Cukrzyca
Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego, ale obostrza warunki jakie muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran u chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza zabezpieczy swój organizm przed infekcją odpowiednimi lekami.
Nowotwór
Nowotwór tak jak cukrzyca nie wyklucza możliwości wykonania makijażu permanentnego. U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy przecież makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabiegu nie można wykonać przy niskim poziomie leukocytów. Dopiero gdy stan chorego jest lepszy zabieg można wykonać bezpiecznie. Makijaż permanentny u osób po chemioterapii poprawia wygląd i pomaga w kuracji dając większą motywację do walki z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.
Leki rozrzedzające krew
Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.
Leki sterydowe
Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową w miejscu pigmentacji (usta, oczy, brwi, miejsca na ciele poddawane pigmentacji medycznej) to musisz odczekać od 6 do 12 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.
Odżywki na porost rzęs i brwi
Stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego brwi i oczu. Odstaw preparat i odczekaj od 3 do 12 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny oczu lub brwi.
Sztuczne rzęsy
Nosisz doklejane rzęsy? Zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego musisz się ich pozbyć. Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.
Świeżo powiększone/wypełnione usta
Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym. Jeśli właśnie powiększałaś usta, odczekaj koniecznie ten czas, aby bezpiecznie wykonać makijaż i nie oszpecić swojej twarzy.
Botox
Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 4 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. Botox musi w pełni zadziałać a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim Botox zadziała makijaż permanentny może się nie udać – po prostu będzie krzywy, niesymetryczny po tym jak mięsnie twarzy ułożą się inaczej niż przed zabiegiem.
Łuszczyca, rybia łuska, aktywny trądzik
Chorujesz na łuszczycę lub rybią łuskę i zmiany chorobowe są w miejscu przewidywanej pigmentacji? Musisz wiedzieć, że pigment w tym miejscu może się nie przyjąć. Choroba nie jest więc przeciwwskazaniem, ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.
Plastyka powiek lub lifting twarzy
Jeśli wykonywałaś operację plastyczną: lifting twarzy lub plastykę powiek to zabieg makijażu permanentnego możesz wykonać dopiero po upływie od 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
Świeże blizny po operacjach
Makijaż permanentny pozwala ukryć wszelkie blizny po operacjach: na twarzy, piersiach lub w dowolnym miejscu na ciele. Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie 1 roku.
Opalenizna ciała
Czy opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego? Nawet jeśli to dziwi, to tak właśnie jest. Wyobraź sobie że dobieramy kolor ust, brwi lub pigment do zakamuflowania blizny na ciele do mocno opalonej skóry. Czy dobry efekt będzie również po zejściu opalenizny? Oczywiście, że nie! Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy tylko na naturalnej skórze, aby jego efekt był dobry.
Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu
Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń ten zabieg w czasie.
Przygotowanie do zabiegu:

BRWI:
Przed makijażem permanentnym brwi najlepiej nie regulować ich ok. miesiąc przed zabiegiem. Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie i dobrą kondycję skóry.
KRESKI:
Przed makijażem trwałym kresek należy odstawić odżywki na porost rzęs minimum 3 miesiące wcześniej, by uniknąć tzw. rozlania pigmentu na powiece lub całkowitego braku efektu. W przypadku planowanej plastyki powiek najlepiej wykonać makijaż 6-12 miesięcy po operacji, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Dodatkowo, na zabieg przychodzimy bez makijażu oraz po wcześniejszym ściągnięciu sztucznych rzęs.
USTA:
Przed makijażem permanentnym ust, należy zadbać o ich nawilżenie. Dobrze jest tydzień wcześniej smarować je nawilżającymi balsamami, a dzień wcześniej wykonać delikatny peeling. W przypadku występowania opryszczki, zalecam przyjąć wcześniej lek przeciwwirusowy.
Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, upewnij się, że nie występują u Ciebie poniższe przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Infekcje
Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, a także aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie. Na zabieg przychodzimy zdrowe.
Ciąża
Wiele kobiet zastanawia się, czy można wykonać makijaż permanentny w czasie ciąży. Otóż ciąza jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonia zabiegu z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które nie muszą, ale mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu
Okres karmienia piersią
W okresie karmienia piersią nie wykonuje się żadnego makijażu permanentnego, m.in. ze względu na wysoki poziom hormonów, które utrudniają aplikację pigmentu, jak i gojenie. Szczególnym przeciwwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy, który należy zażyć przed makijażem ust. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią. Jesteś mamą maluszka, którego karmisz swoim mlekiem zadbaj w pierwszej kolejności o jego bezpieczeństwo, a zabieg makijażu permanentnego ust przesuń w czasie (2 miesiące po zakończonej laktacji).
Cukrzyca
Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego, ale obostrza warunki jakie muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran u chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza zabezpieczy swój organizm przed infekcją odpowiednimi lekami.
Nowotwór
Nowotwór tak jak cukrzyca nie wyklucza możliwości wykonania makijażu permanentnego. U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy przecież makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabiegu nie można wykonać przy niskim poziomie leukocytów. Dopiero gdy stan chorego jest lepszy zabieg można wykonać bezpiecznie. Makijaż permanentny u osób po chemioterapii poprawia wygląd i pomaga w kuracji dając większą motywację do walki z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.
Leki rozrzedzające krew
Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.
Leki sterydowe
Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową w miejscu pigmentacji (usta, oczy, brwi, miejsca na ciele poddawane pigmentacji medycznej) to musisz odczekać od 6 do 12 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.
Odżywki na porost rzęs i brwi
Stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego brwi i oczu. Odstaw preparat i odczekaj od 3 do 12 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny oczu lub brwi.
Sztuczne rzęsy
Nosisz doklejane rzęsy? Zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego musisz się ich pozbyć. Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.
Świeżo powiększone/wypełnione usta
Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym. Jeśli właśnie powiększałaś usta, odczekaj koniecznie ten czas, aby bezpiecznie wykonać makijaż i nie oszpecić swojej twarzy.
Botox
Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 4 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. Botox musi w pełni zadziałać a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim Botox zadziała makijaż permanentny może się nie udać – po prostu będzie krzywy, niesymetryczny po tym jak mięsnie twarzy ułożą się inaczej niż przed zabiegiem.
Łuszczyca, rybia łuska, aktywny trądzik
Chorujesz na łuszczycę lub rybią łuskę i zmiany chorobowe są w miejscu przewidywanej pigmentacji? Musisz wiedzieć, że pigment w tym miejscu może się nie przyjąć. Choroba nie jest więc przeciwwskazaniem, ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.
Plastyka powiek lub lifting twarzy
Jeśli wykonywałaś operację plastyczną: lifting twarzy lub plastykę powiek to zabieg makijażu permanentnego możesz wykonać dopiero po upływie od 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
Świeże blizny po operacjach
Makijaż permanentny pozwala ukryć wszelkie blizny po operacjach: na twarzy, piersiach lub w dowolnym miejscu na ciele. Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie 1 roku.
Opalenizna ciała
Czy opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego? Nawet jeśli to dziwi, to tak właśnie jest. Wyobraź sobie że dobieramy kolor ust, brwi lub pigment do zakamuflowania blizny na ciele do mocno opalonej skóry. Czy dobry efekt będzie również po zejściu opalenizny? Oczywiście, że nie! Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy tylko na naturalnej skórze, aby jego efekt był dobry.
Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu
Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń ten zabieg w czasie.
Przygotowanie do zabiegu:

BRWI:
Przed makijażem permanentnym brwi najlepiej nie regulować ich ok. miesiąc przed zabiegiem. Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie i dobrą kondycję skóry.
KRESKI:
Przed makijażem trwałym kresek należy odstawić odżywki na porost rzęs minimum 3 miesiące wcześniej, by uniknąć tzw. rozlania pigmentu na powiece lub całkowitego braku efektu. W przypadku planowanej plastyki powiek najlepiej wykonać makijaż 6-12 miesięcy po operacji, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Dodatkowo, na zabieg przychodzimy bez makijażu oraz po wcześniejszym ściągnięciu sztucznych rzęs.
USTA:
Przed makijażem permanentnym ust, należy zadbać o ich nawilżenie. Dobrze jest tydzień wcześniej smarować je nawilżającymi balsamami, a dzień wcześniej wykonać delikatny peeling. W przypadku występowania opryszczki, zalecam przyjąć wcześniej lek przeciwwirusowy.

Strona główna | My | Polityka prywatności
SZYBKI KONTAKT:
Salon Piękności Isabell
91 577 81 81